Hammameta
Hammametas kūrorts atrodas skaista līča krastā ar vairākām smilšu pludmalēm. To droši var saukt par Tunisijas kūrortu galvaspilsētu. Šeit savu atvaļinājumu pavada tūristi no visas pasaules. Sezonas laikā atpūtnieku skaits desmitkārtīgi pārsniedz vietējo iedzīvotāju skaitu.
Vēl XX.gs. sākumā Hammameta bija kluss zvejnieku ciemats. Kūrorta vēsture sākāas pagājušā gadsimta otrajā desmitgadē, kad pazīstamais Romas aristokrāts Džordžo Sebastjens uzcēla šeit villu mauritāņu stilā un uzņēma pie sevis draugus. Viņa piemēram sekoja citi pazīstami šīs pasaules varenie. Viņi cēla šeit greznas villas, kur atpūtās ne mazums pasaules slavenību. Piemēram, šis ir arī Sofijas Lorenas mīļākais kūrorts.
Kūrorta vecajā daļā var redzēt vairākas senas celtnes. Visvecākā no tām ir celta 904. g. Lielā pilsētas mošeja ir uzcelta 1236. g. Starp pilsētas uzmanības cienīgajām vietām – XX.gs. sākumā uzceltā Džordžo Sebastjena māja. Šajā ēkā, kurai apkārt ir ciprešu dārzs, notiek dažādi starptautiski festivāli. Dārzā ir ierīkots romiešu teātris, kur vasarā brīvā dabā tiek sniegti priekšnesumi. Mūsu laikos Sebastjena villa pieder valstij, šeit ierīkots kultūras centrs un tiek organizēti dažādi pasākumi.
Uzmanības vērta ir koka kafejnīca, celta vēl XV.gs. Darbojas arī ielas kafejnīcas mauritāņu stilā ar lielisku skatu uz Vidusjūru. Vakaros var izklaidēties diskotēkās, kur skan mūzika dažādām gaumēm.
Hammametā nemēdz būt garlaicīgi un klusi. Diskotēkas, neparasti veikaliņi, kafejnīcas un restorāni neatstāj laiku pasīvai atpūtai.
Jasmīna Hammameta
Jaunā tūrisma zona Jasmīna Hammameta atrodas tikai dažus kilometrus uz dienvidiem. Kūrorta platība ir 278 ha. Piejūras zonas garums - 4 km. Šeit ir jahtu piestātne „Marina”, gar jūru un plato liedagu stiepjas 1,5 km gara gājēju aleja.
„Medina Mediterranea” ir kūrorta centrs, kuru nesen izveidoja tunisiešiem tipiskajā stilā. To ieskauj tradicionālās biezās aizsargsienas. Pilsētas robežās atrodas vairākas ekskluzīva arhitektūras stila viesnīcas, kuras piedāvā atpūtu pašā kūrorta sirdī. Šeit ir izvietots tirgus, kur amatnieki piedāvā izstrādājumus no ādas, metāla un keramikas. Vakaros dzīve uzplaukst Medīnas izklaides zonā, kur ir teātris, nakts klubs, muzeji un restorāni.
„Carthage Land” ir izklaides zona bērniem un vecākiem. Šeit atrodas atrakcijas, ūdens atrakciju parks, restorāni un suvenīru bodītes.
Piestātnē „Marina” var pietauvot 740 jahtas. Turpat ir arī apartamenti, villas, veikali, jasmīna aromātu izstarojoši dārzi, plaši skvēri, stilīgi restorāniņi un bāri.
Tikai 5 km no Susas atrodas Port El-Kantaui kūrorts (Susas priekšpilsēta). Pēc tam, kad pagājušā gadsimta vidū Susā sākās pirmo Tunisijas tūrisma zonu celtniecība, uz ziemeļiem no Susas izauga respektabla lielpilsēta - Port El-Kantaui. Starp abām pilsētām kursē speciāli mikroautobusi, tādēļ tūristi, kas dzīvo Port El-Kantaui, var katru vakaru izklaidēties Susā. Susa un Port El-Kantaui veido vienotu kūrortu reģionu, kurš vienlaicīgi ir spējīgs uzņemt 37 000 atpūtnieku. Mūsdienīgie viesnīcu kompleksi arābu stilā veido atpūtai unikālu gaisotni. Pilsētas panorāmu papildina „Marina” – mākslīgs līcis ar jahtu piestātni. Šodien tā ir vērā ņemama osta, kas uzņem daudzas jahtas un buriniekus. Ir patīkami ieturēt vakariņas kādā no krastmalas restorāniem vai kafejnīcām. No šejienes var apbrīnot strūklakas, kas sit gaisā strūklas līdz ar mūzikas taktīm. Kūrortā ir ierīkoti lieliski golfa laukumi, ūdens atrakciju parks, neliels zoodārzs mazajiem tūristiem. Vakaros – izklaides daudzajos nakts klubos.
Susa
Susa (Sousse) it trešā lielākā pilsēta Tunisijā. Te atrodas valsts centrālās daļas svarīgākā jūras osta. Susa ir vecāka par Kartāgu. Pilsētu dibināja feniķieši IX.gs. pirms mūsu ēras, bet pēc 500 g. to izpostīja grieķi. Par tūrisma centru Susa kļuva no 1950. g. līdz 1960. g. Šeit pirmo reizi valstī tapa integrēto tūrisma zonu projekts – atsevišķas teritorijas nodeva tikai viesnīcu un izklaides objektu celtniecībai. Pilsētas veco daļu ieskauj augsta akmens siena 2 km garumā. Ir saglabājusies Lielā mošeja un VII.gs. celtais musulmaņu klosteris. No vecpilsētas (Medīnas) aizsargvaļņa torņa skatam paveras Susas panorāma. Tūristus piesaista arī arheoloģijas muzejs ar oriģinālu mozaīku kolekciju. Šeit var apskatīt slaveno mozaīkas Medūzas galvu, kura līdz mūsdienām ir saglabājusies no Tunisijas vēstures romiešu posma. Centrālajai pilsētas alejai ir piešķirts Habiba Burgibas vārds. Pilsētas apkārtnē var aplūkot feniķiešu kapu drupas, romiešu mājas, bizantiešu nocietinājumus, kristiešu katakombas (ap 25 000 apbedījumu). Romieši atstāja tunisiešiem daudzas celtnes, mozaīkas, traukus un pat katakombas vairāk kā 5 km garumā. Tiesa, tūristi tās var apskatīt tikai no 100 m attāluma. Susā ir daudz ielu kafejnīcu, kurās Jums piedāvās ne tikai tēju vai kafiju, bet arī ūdenspīpi. Kafejnīcas un restorāni priekšroku dod nacionāliem ēdieniem. Lielākajā daļā Susas viesnīcu ir jūrasūdens terapijas centri, kuros piedāvā ne īpaši dārgas ķermeņa kopšanas procedūras. Katru vakaru Jūs varat izklaidēties nakts klubos un pat noskatīties transvestītu šovu. Der apmeklēt arī Olīvu muzeju.