|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Turcijas zelta aplis + noslēpumainā Kapadokija
Cena no:   265  EUR     
 Pieteikties 
 
Valsts: Turcija
Maršruts: Stambula — Bursa — Pamukkale — Konja — Kapadokija — Ankara — Stambula
Dienas: 7
Izbraukšanas datums: visu gadu
Transports:  Lidmašīna
 
 

GOLDEN RING OF TURKEY AND CAPPADOCIA
Cena bez lidojuma: 265 EUR par personu

 

Atlidošanas lidostaStambula.
Aizlidošanas lidostaStambula.
Tūres sākuma dienakatru dienu, izņemot trešdienas.
Ilgums8 dienas /7 naktis.
Izmitināšana4* kategorijas viesnīcās, ar brokastīm un vakariņām.
Maršruts: Stambula — Bursa — Pamukkale — Konja — Kapadokija — Ankara — Stambula.  

Tūres programma:
 

1. diena. Stambula
Satikšanās ar gidiem.
Transfers: lidosta - viesnīca.
Nakts Stambulas provinces viesnīcā.

 

2. diena. Stambula - imperatoru galvaspilsēta (ekskursijas par papildu maksu)
Brokastis.
Pēc brokastīm jūs dosieties uz Hipodroma laukumu. Senākie pieminekļi pašā pilsētas centrā un ap Hipodroma laukumu ir nozīmīgākie Stambulas apskates objekti. Pēc tam jūs apmeklēsiet Konstantinopoles lepnumu – Sofijas katedrāli. Svētās Sofijas baznīca – šai diženajai celtnei bijuši daudzi nosaukumi, un par šo brīnišķīgo Dievnamu dažādos laikos klīduši daudzi nostāsti un leģendas – piemēram, cik visdažādāko resursu un materiālu patērēts to ceļot, tomēr visas šīs runas ir kā nakts pret dienu salīdzinājumā ar to, kas paveras klātienē. Pēc tam jūs dosieties uz sultāna Ahmeda mošeju, kas tiek saukta arī par Zilo mošeju. Tā ir vienīgā mošeja pasaulē ar sešiem minaretiem. Turpinājumā jūs apmeklēsiet Topkapi pili, kura ir lielākā un vecākā pils pasaulē no visām tām, kuras saglabājušās līdz mūsdienām. Pils slejas vietā, kur atradusies cilvēku pirmā apmetne Stambulā – uz viena no septiņiem pilsētas pakalniem – pussalā, no kuras atklājas fantastisks skats uz Zelta ragu, Bosfora šaurumu un Marmora jūru. Aptuveni 400 gadus šī pils bija centrs, no kura tika pārvaldīta varenā Osmaņu impērija – viena no trim lielākajām, kādreizējām pasaules impērijām (ekskursijas – par papildu maksu).
Nakts Stambulas provinces viesnīcā.

 

3. diena. Osmaņu impērijas tapšana – Bursa
Brokastis.
Pēc brokastīm viesnīcā – brauciens uz Bursu (150 km / ~2 h).
Bursa – dižās Osmaņu impērijas pirmā galvaspilsēta. Tieši šeit iespējams izjust īsto osmaņu garu - pilsētas ieliņās, tās vēsturiskajās vietās. Panorāmas skats uz pilsētu. Lielās mošejas (Ulu Camii) – Bursas monumentālākas mošejas apmeklējums (ekskursija ietilpst tūres cenā).
Pārbrauciens (~ 450 km) un nakts Pamukkalē.

 

4. diena. Pamukkale – Hēropole (ekskursija par papildu maksu)
Brokastis.
Pēc brokastīm viesnīcā jūs apmeklēsiet antīkās Hēropoles pilsētas drupas, kuras atrodas kaļķakmens terasēs. Tur atrodas Apollona tempļa (m.ē. 3 gs.) drupas. Tālāk jūs dosieties uz Pamukkali – “kokvilnas pili”. Jau iztālis redzamās, visā pasaulē pazīstamās sniegbaltās terases (kalcija karbonāta slāņi) ir radušās, nogulsnējoties ar kalciju piesātinātajiem termālo ūdeņu avotiem (ekskursija par papildu maksu).
Pārbrauciens (~ 400 km) un nakts Konjas viesnīcā.

 

5. diena. Konja – noslēpumainā Kapadokija
Brokastis.
Pēc agrām brokastīm viesnīcā baudīsiet ekskursiju pa Konjas pilsētu. Konja, šķiet, ir visburvīgākā, mierīgākā un viesmīlīgākā pilsēta Turcijā. Leģendas par pilsētu savijas ar vēstures notikumiem tik nemāksloti un ticami, ka nav saprotams, kas taisnība un kas izdomājums. Kopš sendienām Konja ir bijis un arī tagad ir ievērojams reliģiskais centrs. Konjā (kristiešu rakstos nereti dēvētu par Ikonju) dzimusi Sv. Paraskeva (tulkojumā no grieķu valodas “piektdiena”), kura izsenis uzskatīta par dziedinātāju cilvēkiem ar smagām garīgām un miesiskām saslimšanām, kā arī sieviešu aizstāvi (apskates ekskursija iekļauta cenā). Vienlaikus burvīgā Konja ir arī virpuļojošo dervišu, sūfiju un dižā persu izcelsmes musulmaņu mistiķa, filozofa un dzejnieka Rūmī pilsēta.
Sekos pārbrauciens uz Kapadokiju (~ 300 km). Pēc ierašanās Kapadokijā notiks ekskursija, kas iepazīstinās jūs ar apburošajām šī reģiona ainavu panorāmām, kuras mēdz saukt arī par “Marsa ainavām”, jūs apmeklēsiet Mīlestības ieleju un Derbenas ieleju, Avanas pilsētiņu, apbrīnojamus skatu laukumus, no kuriem paveras brīnišķīgi, neiedomājami skaisti skati, keramikas fabriku, slaveno Kapadokijas simbolu – Trīs skaistules (akmens veidojumus) un paklāju fabriku, kā arī Saratli pazemes pilsētu (ekskursija ietilpst tūres cenā). Vakarā, ja vēlēsieties, jums būs iespēja apmeklēt aizraujošu virpuļojošo dervišu šovu (ekskursija par papildu maksu).
Nakts viesnīcā Kapadokijā. 

 

6. diena. Gaisa baloniun Kapadokija – Ankara (ekskursijas par papildu maksu)
Iepazīt, apskatīt Kapadokiju – “skaisto zirgu valsti” – iespējams ne tikai, ejot un braucot pa zemi, bet arī paceļoties augstu gaisos. Jūsu skatienam pavērsies neticami skaista, apbrīnojama pasaule. Šādu ceļojumu var paveikt ar gaisa balonu! Lieliskas, prātam neiedomājamas ainavas, dažādu krāsu salikumu gaisa balonu duči, kas lēni un cienīgi ceļas debesīs, ataustot pirmajiem saules stariem, fantastiska rītausma un Kapadokijas ainavu brīnumainā atmošanās un atklāšanās būs jūsu visspilgtākais iespaids. Gandrīz stundu ilgais lidojums ļaus izbaudīt ieleju burvību un redzēt vietas, kas, ceļojot pa zemi, nav ieraugāmas (ekskursija par papildu samaksu agri no rīta).
Pēc brokastīm viesnīcā jums būs iespēja apmeklēt Goremes nacionālo parku – brīvdabas muzeju, kuru, UNESCO iekļāvis cilvēces Pasaules mantojuma sarakstā. Šis brīvdabas muzejs  ir alu pilsētu, baznīcu, apmetņu un cilvēku radītu senu fresku, kā arī brīnišķīgu ainavu ansamblis, kas saglabājies un tiek saglabāts, spītējot pagājušiem gadsimtiem (ekskursija par papildu maksu).
Tālāk ceļš vedīs uz Turcijas galvaspilsētu – Ankaru (350 km, ~4 h).
Nakts Ankaras viesnīcā. 

 

7. diena. Ankara – Stambula
Brokastis.
Pēc brokastīm viesnīcā jūs apmeklēsiet slavenā Ataturka (Gazi Mustafa Kemals; mūsdienu Turcijas valsts dibinātājs un pirmais prezidents) muzeju – memoriālu, kas iepazīstina ar šī izcilā karavadoņa un valstsvīra dzīvi un paveikto (ekskursija ietilpst tūres cenā).
Sekos pārbrauciens no Ankaras uz Stambulu (450 km, +/- 5 h) – unikālu un senu megapoli, kura atrodas divu kontinentu krastos, lielāko Turcijas pilsētu ar bagātu un neatkārtojamu kultūrvēsturisko mantojumu, apbrīnojamu arhitektūru un ideālu novietojumu pasaules krustcelēs.
Nakts Stambulas provinces viesnīcā.

 

8. diena. Stambula
Brokastis.
Atkarībā no reisa izlidošanas laika jūs tiksiet nogādāti lidostā ar komfortablu autobusu, lai atgrieztos mājās.

Tūres cenā iekļauts:
 
  • Izmitināšana 4* kategorijas viesnīcā, 7 naktis (Stambula - 3 naktis; Bursa - 1 nakts; Konja - 1 nakts; Kapadokija - 1 nakts; Ankara - 1 nakts).
  • Ēdināšana: brokastis un vakariņas.
  • Grupas transfers lidosta-viesnīca-lidosta.
  • Ekskursijas ar sertificētu krieviski runājošu gidu: Bursa; KonjaAnkara.
  • Transferi: saskaņā ar programmu.
  • Lidojumi (ja iegādāta pilna ceļojuma pakete).
 
Tūres cenā nav iekļauts:
 
  • Visas papildu ekskursijas;
  • Ieejas biļetes visos objektos un muzejos;
  • Pusdienas.
Piezīmes:
Uzmanību! Viesnīcas, kuras minētas programmā, ir attālu no vēsturisko objektu atrašanās vietām norādīto pilsētu provincēs.
Vienā grupā var būt līdz 45 cilvēkiem.
Ja tūristi neievēro tūres programmu vai atšķeļas no grupas, tad tūroperators piemēro tiem sankcijas, anulējot visus programmā iekļautos pakalpojumus.
    
 Pieteikties 
 
  ← atpakaļ pie ceļojumu saraksta
   Nosūtīt draugam  Izdrukāt  Uzdot jautājumu
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv